Дипломати країн Вишеградської групи відвідали Дніпро

В рамках програми перебування в Дніпрі Надзвичайних і Повноважних Послів країн Вишеградської четвірки в Україні 6 червня 2018р. відбувся робочий візит  пана Ерно Кешкеня, Посла Угорщини, пана Юрая Сівачека, Посла Словацької Республіки, пана Радека Матули, Посла Чеської Республіки  та  пана Яна Пєкло, Посла Республіки Польща до Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко в продовження діалогу дипломатів з керівництвом Дніпропетровської області подякував високим гостям за підтримку України та нашого регіону у прагненні стати європейською демократичною країною та навів декілька показових цифр статистики зовнішньої торгівлі та прикладів співпраці регіону із країнами Вишеградської групи.

«Наша головна мета – налагоджувати міжнародні торговельно-економічні зв’язки. За підсумками 2017 року загальнообласний торгівельний оборот складає 12 млрд. дол., з них 14% зовнішньої торгівлі підприємств області припадає саме на країни Вишеградської четвірки. Це сприяє підтримці позитивного сальдо регіону. Однак, основна частка поставок з регіону – це металургійна сировина та півфабрикати. Тому, необхідність подальшого розвитку взаємовигідної співпраці щодо диверсифікації товарної та сервісної структури торгівлі, інших сферах економічної кооперації, а також науково-технічна та культурна співпраця не викликають сумнівів», – зазначив Віталій Жмуренко.

Мова йшла і щодо можливостей залучення ресурсу Міжнародного Вишеградського Фонду до підтримки проектів міжнародної економічної співпраці, міжрегіонального співробітництва, спільних проблем на ринках праці наших країн, можливостей програм студентських обмінів, перспектив  визнання українських дипломів низки спеціальностей.

Віталій Литвин, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Алім Молодан, заступник директора Дніпропетровського інвестиційного агентства присутні на зустрічі, додали інформацію щодо ситуації та інвестиційних очікувань регіону.

Приємно, що наші європейські сусіди в недалекій перспективі планують спільні заходи економічного характеру в Дніпропетровській області.  Так, вже під час зустрічі отримано згоду щодо підтримки Посольством Чехії в Україні проведення українсько-чеського бізнес-форуму в листопаді поточного року в м. Дніпро як можливої складової Другого Дніпровського Економічного Форуму.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий