Німецький досвід енергоефективності в промисловості для регіональних підприємств

5 лютого 2019 р. в Дніпрі Німецько-Українська промислово-торговельна палата за дорученням Федерального Міністерства економіки та технологій Німеччини, в співпраці з компанією Energiewaechter GmbH та за інформаційної підтримки Дніпропетровської торгово-промислової палати провела інформаційну конференцію на тему «Енергоефективність в промисловості» в рамках експортної ініціативи «Енергоефективність та відновлювальна енергетика в Україні».

Учасниками конференції стали німецькі компанії, які давно й продуктивно працюють в означеній галузі й реалізують відповідні проекти, а також українські промислові, машинобудівні, енергетичні та металургійні підприємства, що проявляють інтерес до проблем зниження енергоємності у виробничій сфері й планують співпрацювати за даною темою з компаніями Німеччини.

В рамках заходу підприємці обговорили такі актуальні питання як світові тенденції, стан й перспективи розвитку промисловості та, зокрема, металургійної галузі, в Німеччині й Україні.

У своїй вітальній промові до гостей конференції Генеральний консул ФРН д-р Вольфганг Мьоссінгер зазначив, що для Німеччини важливо мати в особі України стабільного та сильного партнера, тому уряд Німеччини й надалі підтримуватиме Україну щодо розвитку напряму енергоефективності. Прикладом такої підтримки є реалізація в Дніпропетровському регіоні низки енергоефективних проектів через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, які виконувались за дорученням Федерального уряду Німеччини. Серед них Проект Дніпропетровської торгово-промислової палати «Зелена Палата - ініціатива сталого розвитку» (www.greenchamber.org.ua).

Представники німецької сторони, а це компанії RICO-WERK Eiserlo & Emmrich GmbH, Ermen-Engineering, Dr. Tanneberger GmbH, PPSI Ingenieurbüro Peter Vespermann та інші, поділились власним досвідом раціонального, ефективного використання енергетичних ресурсів у виробничій сфері, розповіли про перехід на альтернативні джерела енергії в Німеччині, плани на майбутнє, навели чисельні приклади впровадження енергоефективних технологій на німецьких металургійних підприємствах.

В свою чергу, Едуард Кирпичов, начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської обласної адміністрації, навів дані, що свідчать про вагомий економічний потенціал Дніпропетровщини, а також про вже існуючі досягнення в енергетичній галузі, які стосуються виробництва альтернативної енергії, й підкреслив той факт, що всі об’єкти альтернативної енергії введені в експлуатацію за рахунок інвесторів.

Жвава дискусія, що виникла в процесі спілкування, свідчить про те, що на конференції, дійсно, зустрілися зацікавлені у співпраці сторони, фахівці з профільної галузі.

Таким чином, близько 60-ти учасників заходу з українського боку - представники промислових підприємств, металургійних та енергетичних компаній Дніпропетровщини (в т.ч. 45 підприємств – членів Дніпропетровської торгово-промислової палати) - отримали можливість встановити контакт, розпочати діалог з німецькими компаніями задля можливої кооперації в майбутньому та отримання цінного німецького досвіду вирішення задач.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий