Як знайти бізнес-партнера в ЄС

В Дніпропетровській торгово-промисловій палаті напередодні відбувся семінар, де представники малого і середнього бізнесу регіону обговорювали інструменти пошуку та досвід співпраці з бізнес-партнерами Європейського Союзу. Захід проводився Представництвом ЄС в співпраці із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Європейської мережі підприємств.

Старший експерт реформи дерегуляції та розвитку підприємництва з команди підтримки реформ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відповідальний за імплементацію програми підтримки малого та середнього підприємництва COSME, Вадим Загарій розповів зібранню про  програму, яка вже більше року  працює Україні. Сьогодні можна дати конкретні рекомендації вітчизняним підприємцям для того, щоб отримувати конкретну вигоду від використання певних інструментів у рамках цієї європейської програми. Фахівець зазначив:«Підприємцям слід зрозуміти,  – ця програма не про  отримання грошей, а про можливості співпраці з європейськими партнерами.

Серед чотирьох основних компонентів COSME в Україні є поки лише три з них, основного компоненту доступу до фінансування у нас наразі немає. Але в Україні– є інституції, які можуть взяти на себе функцію посередника, щоб дати ці фінансові ресурси Європейського Союзу і працювати з комерційними банками. В Україні працюють  інші  три напрямки цієї програми

Доступ до ринків ЄС, де є онлайн-портали із корисними лінками, які допомагають знайти актуальну інформацію щодо митних ставок, податків, які очікують підприємця, який відкриватиме свій бізнес у ЄС.

Покращення умов конкурентоспроможності, де можна відшукати рекомендації, консультування та поширення досвіду для органів, які формують політику Стимулювання розвитку конкретних ринків, зменшення адміністративних бар’єрів.

Формування культури ведення бізнесу. Це розвиток підприємницьких навичок, особливо серед нових підприємців, молоді та жінок, створення інституту менторства, сприяння соціальному підприємництву тощо.

Експерт Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network) Микола Чайка розповів про платформу EEN-Ukraine та зазначив, що метою консорціуму є стимулювання інноваційної активності українських компаній, забезпечення інформацією та практичними консультаціями щодо міжнародної співпраці. Завдяки цій платформі можна отримати доступ до 65 країн світу, понад 600 організацій та 2,5 мільйона клієнтів, а також різноманітні бізнес-заходи по всій Європі.

Перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніна Алехнович, зауважила, що на базі палати працюють центри та  комітети  підтримки підприємців, що ставлять на меті надати їм необхідну допомогу для ведення бизнесу за кордоном.  За підтримкою ЕБРР та в рамках ініціативи ЄС створений та успішно функціонує центр підтримки бізнесу Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Ніна Алехнович, зазначила, що у кожній країні світу існує торгово-промислова палата, із багатьма із яких підписані договори про співпрацю. Коли представники бізнесу звертаються до торгово-промислової палати із проханням допомогти знайти бізнес-партнера у певній країні, торгово-промислова палата відповідно звертається до своїх закордонних колег або надсилає листи-звернення у посольство, де міститься відповідна інформація.

Засновник ТОВ «Торговий дім «Нью-ЛАЙН» та наукової-виробничої компанія «ГОЙДА» Ольга Кільова, розповіла про свій власний досвід знаходження партнерів на європейському ринку. Бізнес-леді зазначила, що знайти собі локального партнера, який допоможе вийти на європейський ринок не просто. Адже важливим  початком шляху, який сприятиме цьому виходу – стане відвідання раз на два роки професійних виставок за профілем свого підприємства, які проводяться в країнах ЄС. Такий досвід не з дешевих, але цей шлях, відкриває багато необхідних особливостей і нюансів співпраці з європейськими підприємцями. Навіть залучення до співпраці одного європейського партнера суттєвий крок назустріч подальшого  взаємовигідного співробітництва .

Олександр Нікітенков керівник практики тендерного супроводу юридичної кампанії «Правое дело», розповів учасникам семінару перші кроки для участі в зарубіжних держзакупівлях. При виборі варто враховувати три аспекти: логістику (доставку), особливу увагу слід приділити мові тендерної документації. Наявність досвіду чи партнерів в цільовій країні є перевагою. Варто приділити особливу увагу термінам подачі документів, строкам зверненням за роз’ясненнями , вимоги до предмету закупівлі, вимогам до постачальника, вимогам до сертифікації.

 Експерт зазначив, що в країнах ЄС можуть виникнути деякі проблеми – це велика конкуренція, високі податки, бюрократія, захист персональних даних, а ще перешкодою може стати відсутність репутації молодих компаній.

Олександр Нікітенков також радить убезпечити себе від можливих ризиків з партнерами ЄС. перевіряти інформацію про партнера як у пошукових системах, так і у спеціалізованих фірмах за кордоном та через соціальні зв’язки: спілкуватися з людьми – юристами, бухгалтерами, які можуть розказати про локального партнера та спробувати отримати інформацію в українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Розвиток малого та середнього підприємництва завжди сприяє розвитку економіки. Співпраця із закордонними партнерами, насамперед європейськими, несе чи малі перспективи, приносить вигоду як підприємцям, так і споживачам. Однак де ж шукати бізнес-партнерів у ЄС? Виявляється, що можливостей більше, ніж достатнього. Головне, мати впевненість та бажання рухатися в цьому напрямку та знати англійську на початковому рівні або інші офіційні мови Євросоюзу.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий