Невпинний рух вперед – це запорука успіху нашої справи (Дніпропетровська ТПП підвела підсумки за 2018 р і презентувала план на 2019 р.)

Президент ДТПП Віталій Жмуренко в своїй промові окреслив найбільш значні події:

«Підбиваючи підсумки нашої роботи, можу сказати, що рік був цікавим, насиченим та плідним. Вже втретє уповноважений орган сертифікації TUF SUD підтвердив відповідність системи менеджменту якості послуг Дніпропетровської ТПП як такої, що відповідає вимогам і положенням  міжнародних стандартів ISO 9001:2015. Як на початку свого шляху, так й сьогодні фундаментальним завданням для нас залишається розширення ділової спільноти. Тому одним з головних досягнень я б назвав приєднання до Палати ще 73 підприємств. Це дозволило нам у 2018 році зайняти друге місце після Київської ТПП серед українських регіональних Палат за чисельністю членської бази, яка на даний час становить 1069 організацій».

Після чого навів факти і цифри, які наочно демонструють досягнення Палати за минулий рік:

«Головними напрямами, за якими ми працюємо, є розвиток зовнішньоекономічних зв’язків між українськими та іноземними підприємцями, надання практичної допомоги представникам бізнесу у проведенні торгово-економічних операцій на зовнішньому та внутрішньому ринках, участь в організації в Україні та за кордоном професійного навчання та стажування українських спеціалістів з питань підприємництва та розвитку експорту.

У 2018 році ми провели офіційні ділові зустрічі, спрямовані на підвищення інтересу до регіону та підтримку бізнесу,  з представниками 22 країн світу, дипломатами Представництва Європейського Союзу в Україні та офіційними особами Міжнародного трейд-клубу, що значно розширило географію співробітництва.

Станом на початок 2019 року ми маємо 121 укладену угоду про співробітництво з вітчизняними та зарубіжними партнерськими організаціями й 31 угоду індивідуального обслуговування підприємств та організацій у рамках програми «ТПП – ближче до бізнесу. Ефективне партнерство».

Центром інформаційної підтримки бізнесу за участю ЄБРР з метою становлення і розвитку приватного підприємництва регіону на основі міжнародних бізнес-стандартів ініційовано і проведено 12 бізнес-тренінгів із залученням 195 осіб та 4 конференції, в яких взяли участь 436 осіб.

Центром підтримки експорту організовано 22 актуальних для бізнесу семінари, в яких взяли участь понад 600 осіб.

Протягом року ДТПП оформила 26835 сертифікатів походження товарів та видала 4000 висновків, понад 4000 свідоцтв щодо присвоєння штрихкодів, 440 митних декларацій та 21 ATACarnet, провела 3667 експертиз, уклала більш ніж 2000 угод щодо надання послуг суб’єктам підприємницької діяльності та фізичним особам, виконала 1200 заказів іноземних перекладів та ін».

У своєму виступі Віталій Жмуренко наголосив, що актуальним курсом роботи Палати є участь у розвитку інноваційної технології освіті - дуальної системи  підготовки професійних кадрів як серйозного кроку до підвищення якості навчання: «Саме дуальна освіта, коли у підготовці спеціалістів приймають участь як навчальний заклад, так й підприємство, може стати тим шляхом, який прискорить входження української освіті у систему стандартів сучасного ринку праці. Дуже важливо продовжувати роботу в цьому напрямі, бо галузь освіти – це, насамперед, наша молодь, наше майбутнє».

Одним із напрямів стратегічного розвитку регіонального бізнесу, за думкою президента Палати, є подальша взаємодія роботодавців, профспілок та Дніпропетровської ТПП, що сприяє створенню ефективної системи розширення  підприємницької діяльності регіону та підвищенню конкурентоспроможності бізнесу Дніпропетровщини на національному і міжнародному ринках.

Активно працюють керівні органи Палати - Президія, Рада, галузеві комітети. Протягом звітного періоду відбулося 19 засідань комітетів базових галузей промисловості, малого та середнього бізнесу, підтримки експорту, провайдерів «зелених» послуг.

Саме напрям «Зелена економіка» став для сьогодення світовим трендом. Головне завдання його впровадження - це досягнення високих стандартів життя. А введення «зелених рішень» - важливий етап цього шляху. Тому протягом року Дніпропетровська ТПП спільно з органами влади та за підтримкою Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини організувала ряд тематичних заходів: серію спеціалізованих тренінгів, присвячених проблемам впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва на підприємствах; семінари «Екоменеджмент для територіальних громад»,  «Природоохоронне законодавство України. Новації 2018. Актуальні питання поводження з відходами», «Обговорення закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Й другий рік поспіль прийняла участь у нагородженні переможців та лауреатів конкурсу інноваційної продукції, кращих технічних та сервісних рішень в сфері зеленої економіки «Зелений імпульс. Green Chamber Award» в рамках конференції-виставки «Економія. Екологія. Ефективність. Співпраця заради сталого розвитку регіону» за підсумками проекту «Зелена Палата. Ініціатива сталого розвитку».

У дискусії, що пройшла після виступу Президента ДТПП, прийняли активну участь Члени Палати, які акцентували увагу на важливих для розвитку регіону питаннях. А саме, на необхідності створення простору для неформального спілкування представників бізнес-спільноти щодо налагодження продуктивних ділових контактів серед підприємців, презентації ділових пропозицій, обміну досвідом. «Ще одним важливим напрямом є, безумовно, подальше впровадження та розвиток дуальної системи навчання», - на цьому наголосив Юрій Пройдак, проректор з наукової роботи Національної металургійної академії України.  

Про системну роботу обласної влади та Дніпропетровської ТПП й спільні плани на майбутнє розповів радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталій Литвин: «Ми динамічно працюємо у напряму розвитку конкурентоспроможності та інвестициійної привабливості Дніпропетровського регіону шляхом впровадження заходів, спрямованих на створення і підтримку умов для ведення підприємницької діяльності та інтегрування економіки Дніпропетровщини у світову систему. І в 2019 році Дніпропетровська державна обласна адміністрація планує продовжувати активну спільну роботу з ДТПП для розвитку регіону. Ми готові підтримувати Палату, а в її обличчі – бізнес, шляхом надання рекомендацій експортерам об’єднуватися саме навколо нашої регіональної Палати. Також необхідно продовжувати працювати над удосконаленням експортної стратегії, тому що саме експорт – двигун економічного розвитку. Ми готові продовжувати й розвивати діалог. І разом працювати на результат».

Наприкінці наради Віталій Жмуренко виразив всім подяку за співпрацю в 2018 році, закликав до більш тісної спільної діяльності щодо створення сприятливих умов для подальшого розвитку підприємництва в регіоні й розповів про перспективи: «Окрім продовження активної роботи за основними напрямами, хочу відзначити й більш глобальні цілі, реалізація яких підпорядкована «Стратегії розвитку торгово-промислових палат України до 2020 року». Це подальше впровадження електронних сервісів Палати, підготовка тематичних видань щодо актуальних для бізнесу питань, підтримка і захист вітчизняного бізнесу, сприяння розвитку українському експорту, збільшення членської бази, проведення спеціалізованих регіональних форумів. А також посилення діалогу з владою, підприємцями, ТПП України, дипломатичними представництвами й організаціями по розвитку зовнішньої торгівлі та інвестицій, проектами грантової технічної допомоги для МСБ. Тільки невпинний рух вперед є запорукою успіху нашої справи!».
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий