Нові можливості українсько-бразильської співпраці для регіонального бізнесу

Бразилія, серед країн  Латинської Америки, є партнером України з найбільшим торговельно-інвестиційним та культурно-науковим потенціалом щодо розвитку співробітництва. Втім, за п’ять місяців 2017р. зовнішньоторговельний оборот товарами регіону з бразильською стороною склав лише 2,2 млн. доларів США, що є 0,05% від загального обсягу. Багато це чи мало? Питання досить складне. 

Аби дати відповіді на це та багато інших запитань в приміщенні Дніпропетровської обласної ради відбулася українсько-бразильська конференція-презентація економічного потенціалу Бразилії та можливостей розвитку українсько-бразильської співпраці за участю Надзвичайного і повноважного посла Федеративної Республіки Бразилія в Україні.

Більше ста представників бізнесу відвідали зустріч. Модератором конференції виступив президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко.

Вітали присутніх голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, новопризначений почесний консул Федеративної Республіки Бразилія в м. Дніпро Олег Василенко.

Освалдо Біато Жуніор, будучи налаштований оптимістично, окреслив коло питань, в рамках яких можливо розпочати пошуки нових напрямів співробітництва.

Переважним чином йшлося про розвиток кооперації в сфері сільськогосподарських технологій, фармацевтиці, машинобудівній, переробній та легкій промисловості, екології, послугах з організації освіти бразильської молоді за широким спектром напрямів в кращих ВНЗ Дніпропетровщини. Бразильський дипломат зазначив, що українські вищі навчальні заклади дають якісну освіту, при цьому вартість навчання в них є порівняно невисокою. 

В рамках своєї програми перебування на Дніпропетровщині Надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніор зустрівся з керівництвом Дніпропетровської обласної державної адміністрації та мером Дніпра, взяв участь в урочистому відкритті Українсько-Бразильського центру на базі Університету Митної справи та фінансів, а також Почесного консульства Федеративної Республіки Бразилія в м. Дніпро, ознайомився з роботою, функціями, пропозиціями щодо залучення інвестицій до Дніпропетровщини від Регіонального Інвестиційного Агентства, відвідав Дніпропетровську торгово-промислову палату.

Президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко, посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніор та консул Федеративної Республіки Бразилія в м. Дніпро Олег Василенко провели додаткову підсумкову зустріч, під час якої окреслили плани та форми активізації співробітництва, домовившись щодо розвитку співпраці через обмін комерційними пропозиціями бізнесу, вивчення можливості укладання системних угод про співробітництво між Дніпропетровською ТПП та торговельними палатами Бразилії.

За результатами проведених ділових та культурних контактів можливо буде відпрацювати питання розвитку міжрегіонального співробітництва та співробітництва майбутніх міст-побратимів.

Віталій Жмуренко зазначив, що вже наступного року українська бізнес делегація підприємств регіону на чолі з керівниками області розгляне можливість відвідати регіони Бразилії для опрацювання реальних сталих контактів за підтримки Посольства ФРБ, Почесного консульства у Дніпрі.

В свою чергу, Освалдо Біато Жуніор наголосив на необхідності розкривати потенціал України для бразильських підприємців та політиків. Саме для цього Надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні у співпраці з Почесним консулом в Дніпрі запрошуватимуть делегації штатів ФРБ, зацікавлених в реалізації спільних з дніпропетровцями проектів, передбачаючи в т.ч. й створення спільних підприємств, відвідати Дніпропетровщину.

Працюємо на результат.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий