Перспективи розвитку у сфері проведення сталих закупівель

Члени Комітету провайдерів «зелених послуг» при Дніпропетровській ТПП, представники регіонального бізнесу та експерти вивчали стан справ та перспективи розвитку у сфері проведення сталих закупівлі в державному та приватному секторах економіки Дніпропетровщини».

В рамках реалізації проекту «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», що реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою з грудня 2015 року  за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH за дорученням Уряду Німеччини відбулося чергове засідання Комітету провайдерів «зелених послуг» ДТПП та семінар-тренінг «Сталі закупівлі в державному та приватному секторах економіки. Принципи, методи, інструменти та практики».

Ведучі тренери заходу: Світлана Берзіна, міжнародний екологічний аудитор, національний консультант по компоненту програми EaP GREEN «Забезпечення сталого розвитку та можливості переходу до більш екологічної економіки на основі сталих державних закупівель» та Світлана Перминова, директор Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» ознайомили представників Дніпропетровської обласної ради, провайдерів зелених послугпідприємств та організацій регіону з принципами та методами застосування моделі сталих закупівель та перевагами вибору товарів і послуг з поліпшеними екологічними характеристиками.

Учасники семінару-тренінгу мали можливість ознайомитись з тенденціями розвитку ринку органік- та еко- продукції в Україні та в світі, а також з стандартами, методами оцінювання та кращими практиками просування органічно та екологічно сертифікованої продукції на національному і закордонному ринках.

Окрему увагу було приділено питанню упровадженню моделі сталих державних закупівель, яка  відрізняється від традиційного в Україні підходу до державних закупівель тим, що передбачає включення екологічних критеріїв на різних етапах закупівель (при плануванні, формуванні технічних специфікацій, виконанні договору тощо) для досягнення вищих стандартів у сфері захисту довкілля та соціальних стандартів.

«Еволюція цього процесу прямо впливає на динаміку розвитку зеленої модернізації економіки України та конкурентного якісного ринку «зелених» послуг», якість життя наших громадян, збереження навколишнього середовища» – зазначили віце-президент Дніпропетровської ТПП Сергій Кучерявенко та голова Комітету провайдерів зелених послуг Григорій Шматков.

За допомогою сталих закупівель бюджетні установи та організації можуть сприяти досягненню  цілей державної екологічної політики, таких як  зниження викидів парникових газів, поліпшення ефективності використання енергії та водних ресурсів, зменшення відходів виробництва та споживання, поліпшення показників безпеки готової продукції. У соціальній сфері СДЗ можуть вплинути, наприклад  на створення більш комфортного середовища для життя та поліпшення стану здоров’я споживачів. В економічному плані підхід СДЗ передбачає оцінювання повної вартості життєвого циклу продукції, що забезпечує об’єктивну оцінку економічних вигід чи втрат стосовно предмета закупівлі та ефективність державних закупівель.

Сталі державні закупівлі є одним з інструментів політики ЄС в рамках реалізації стратегії «Європа 2020» та закріплені на рівні нового права ЄС у сфері державних закупівель Директивами 24/2014/ЄС та 25/2014/ЄС.

«Впевнена, що ініціатива Дніпропетровської торгово-промислової палати  «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», сприятиме розвитку в регіоні ринку екологічної та органічної продукції разом з посиленням потенціалу розвитку сталого споживання в приватному та державному секторах економіки», зазначила Світлана Берзіна , підсумовуючи програму семінару-тренінгу.

Інформаційно-методичні матеріали для учасників заходу завантажуйте за посиланням:

http://www.zhiva-planeta.org.ua/novuny/418-new.html

 
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий