Перспективи українсько-в’єтнамської співпраці

15 листопада президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко зустрівся з дипломатами В’єтнаму на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні паном Нгуєн Ань Туаном. Темою обговорення стали перспективи та можливі сфери співпраці В’єтнаму та Дніпропетровщини, а також дискусія навколо колишніх напрямів економічної та культурної співпраці та спадщини, що можуть стати локомотивом в активізації торгово-економічного та інвестиційного співробітництва між нашими країнами.

«Для Дніпропетровщини, що знаходиться на шляху до Європейського Союзу – з одного боку, та має фундаментального торгівельного партнера в обличчі КНР в Азії – з другого боку, є вкрай важливим максимально реалізувати свій торгівельний потенціал та потенціал кооперації, посередництвом диверсифікації на ключових ринках, активно використовуючи зустрічну зацікавленість, інвестиційну, логістичну інфраструктуру Соціалістичної Республіки В’єтнам, досвід розвитку економіки В’єтнаму, політичну волю керівництва наших держав» – наголосив президент ДТПП.

В 2017 році товарообіг між Дніпропетровщиною та В’єтнамом з понад 100 млн. населення склав всього 12,5 млн. доларів США, майже з нульовим сальдо. Ми експортували до Соціалістичної Республіки макуху (37,9 %), плоди та насіння олійних культур (23,4 %), труби (20,9 %), м’ясо та субпродукти ВРХ (9,9%), продукти переробки зерна (5,3%).

Імпортувалися до Дніпропетровської області напівпровідникові пристрої (41,3 %), кава, чай (22,4%), продукти з м’яса, риби (10,6 %), каучук, гума (8,8 %), зернові культури (5,5 %) та інше.

Посол СРВ Нгуен Ань Туан зазначив, що в'єтнамський народ у складні для країни часи відчував колосальну підтримку з боку союзу пострадянських країн і це було пов’язано не тільки з війною, а також, з навчанням фахів, проектуванням підприємств, медичною, гуманітарною допомогою.

«Розуміючи потенціал індустріального, фінансового та научно-технічного центру України, перспективи Дніпропетровського регіону, посольство має наміри активніше просувати ініціативи торгівельно-економічної, інвестиційної, культурної співпраці саме з Дніпром» зазначили гості.

Віталій Жмуренко отримав підтвердження від пана посла та керівника торгівельного відділу Посольства СРВ в Україні пана Хо Чунг Тханя, що за попередніми даними, у грудні поточного року в рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до В’єтнаму відбудеться бізнес-місія українських підприємців до м. Ханой (В’єтнам). Співорганізатором бізнесової частини візиту виступатиме Торгово-промислова палата України та захід має особливе значення для налагодження зв’язків бізнес спільноти України та В’єтнаму, оскільки візит такого рівня до В’єтнаму востаннє був організований близько десяти років тому.

Керівник Дніпропетровської ТПП зазначив, що серед підприємств Дніпропетровщини палатою вже було розповсюджено попередній анонс щодо можливостей участі наших бізнесменів у торгівельної місії до В’єтнаму, яка планувалася ще навесні та декілька разів відкладалася.

Попередню зацікавленість проявляють як великі промислові підприємства (імпорт коксового вугілля, експорт елементів верхньої будови колії) так і середні товаровиробники (експорт косметики, дитячого харчування, медичних препаратів, приладів та техніки, м’яса, алкоголю; імпорт інгредієнтів для харчової промисловості та т.і)

То ж чекаємо на детальну програму заходів та можливості, які відкриються для українського та в’єтнамського бізнесу завдяки спільній роботі Урядів, дипломатичних місій, Торгово-промислових палат В’єтнаму та України, а найголовніше – ПІДПРИЄМЦІВ!

За додатковою інформацією звертайтеся до Управління ЗЕЗ Дніпропетровської ТПП, т. 3749413(12), e-mail: mes@dcci.org.ua
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий