Податкова система Грузії: нові можливості для українських МСБ

Сьогодні Грузія займає 16 місце у світі за легкістю ведення бізнесу в рейтингу Світового Банку та МФК DoingBusiness. Держава забезпечує сприятливі умови для підприємців, щоб стимулювати економічне зростання.

Протягом останніх років податкова система Грузії знаходиться у стадії постійного реформування. Зокрема, основними привабливими рисами Грузії для ведення підприємницької діяльності є відсутність валютних обмежень і контролю з боку держави, а також зручні податкові режими.

Так, з початку 2017 р. у Податковому кодексі Грузії набули чинності зміни щодо системи податків на прибуток за естонською моделлю, якими передбачена нульова ставка податку на нерозподілений (реінвестований) прибуток компаній-резидентів. При цьому, сама відсоткова ставка податку на прибуток (15%) не змінилася.

Подібний крок мав позитивний вплив з точки зору зниження дефіциту поточного рахунку, підвищив доступ компаній до фінансових ресурсів, дозволив збільшити обсяг капіталу, спростив податковий облік і адміністрування та сприяв отриманню більших можливостей для розвитку бізнесу.

Наступним кроком, який має полегшити податкове навантаження на бізнес та збільшити частки МСБ в економіці Грузії, стали три нові податкові ініціативи Уряду країни.

Перша ініціатива стосується намірів суттєвого скорочення бюрократичного тиску на підприємців і полягатиме у зменшенні у 5 разів кількості звітних документів. Другою ініціативою передбачається спростити процедуру та зменшити розмір податків при продажі продукції місцевими підприємцями або фермерами у сільських районах. Метою третьої ініціативи є перетворення Грузії у регіональний фінансовий центр. Ініціатива дозволить нерезидентам реєструвати компанії он-лайн на території Грузії.

Збір податків та контроль податкового середовища здійснюється Податковою службою Грузії, яка підпорядковується Міністерству фінансів Грузії. Процедури податкового адміністрування та митне оформлення можуть здійснюються в онлайн-режимі.

Варто відзначити, що на червень 2018р. Грузія підписала договори про уникнення подвійного оподаткування з 55 країнами, включаючи Україну.

На даний час в Грузії не існує обмежень на конвертацію валюти та репатріацію капіталу та прибутку з країни.

Сьогоднішня система податків Грузії включає 6 видів фіксованих податків (стара система податків включала 21 податок), а саме:

- податок на прибуток підприємств (ставка 15%);

- податок на доходи фізичних осіб (прибутковий податок) (20%);

- податок на додану вартість (18%);

- імпортне мито (ставки 0%, 5% або 12%, у залежності від виду товару);

- акциз;

- майновий податок (до 1%);

Згідно Акту економічної свободи Грузії, прийнятому Парламентом Грузії у 2011 р. у рамках здійснення реформ, Уряду не дозволяється підвищувати ставки податку (за виключенням акцизу) або збільшувати кількість податків без проведення національного референдуму.

Детальніше:

Інформація щодо окремих фактів стосовно податкової системи Грузії
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий