Процедури міжнародної торгівлі: оцінка та очікування від регіонального бізнесу

Дніпропетровська торгово-промислова палата стала майданчиком для обговорення результатів 3-ої хвилі опитування: «Спрощення процедур торгівлі: оцінки та очікування бізнесу 2017/2018», проведеного Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», який фінансується ЄС.

Представники бізнесу, влади, митниці, торгово-промислової палати, а також експерти проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» зібрались аби обговорити існуючі проблеми та порадитись яким чином діяти далі.

«З-поміж неурядових організацій підтримки бізнесу в Україні, торгово-промислові палати є найефективнішою платформою якісного діалогу, в тому  числі,  з органами державної влади та фіскальними органами», зазначила перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніна Алехнович, принагідно нагадавши експортерам щодо можливостей та послуг, які має в своєму арсеналі Дніпропетровська ТПП.

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталій Литвин акцентував на готовності влади до діалогу, розповів про практичні інструменти, які пропонуються учасникам ЗЕД як на регіональному, так і на загальнодержавному рівні. Один із основних - Офіс з просування експорту, котрий є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, і який було створено як «єдине вікно» допомоги українським експортерам при виході на зарубіжні ринки.

Під час засідання були наведені порівняльні статистичні дані опитування представників бізнесу в областях та Україні в цілому, а також окремі питання, в числі котрих технічне забезпечення на митниці, недоліки митного законодавства тощо.

Старший науковий співробітник ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» Андрій Бутін зазначив, що за результатами опитування бізнесу виникають питання стосовно різного роду відношення з боку митниці до експортерів/імпортерів в різних регіонах України. Додатково було порушене питання роботи митниці в вихідні дні, а також, більш тісної співпраці з іншими контролюючими органами влади. Представник проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» підкреслив значення взаємодії громадськості з владою на прикладі прийняття Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (№7010), та можливість впливу її на прийняття відповідних законодавчих актів тощо.

Заступник начальника митниці ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Диба розповів про майбутню перспективу розвитку роботи митниці, а саме щодо запровадження «smart-митниці» шляхом створення єдиного порталу дозвільних документів і єдиної бази даних, а також запровадження автоматизованого оформлення митних декларацій.

Представниками бізнесу, в свою чергу, були підняті питання створення якісної авіа логістики у Дніпропетровській області, що є особливо важливим для експорту товарів, що швидко псуються, та підвищення контролю безпечності продукції на митниці задля підвищення авторитету вітчизняних експортерів закордоном.

 

З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням: https://goo.gl/dFSY4o
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий