Просування зелених послуг в регіоні

Енергосервісні підприємства регіону та фахівці ТПП, задіяні в наданні послуг з енергозбереження та охорони навколишнього середовища, що зібралися в конференц-залі Дніпропетровської торгово-промислової палати, вкотре аналізували ринок зелених послуг. Вчилися пошуку цільових аудиторій, потенційних споживачів, аналізували власні ризики та сильні сторони при побудові діалогу з майбутніми клієнтами, перспективи спільної реалізації проектів та комплексного позиціонування зелених послуг учасників проекту «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», що, починаючи з грудня 2015 року реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Для України «прихід» цих понять у наше повсякденне життя (особливо енергоменеджмент, енергоаудит, енергоконсалтинг, зелені послуги) пов'язаний, з одного боку, з переходом економіки на ринкові відносини, більш тісною інтеграцією нашої країни в європейський і світовий економічний процес, з іншого боку, з пережитою гострою енергетичною кризою, залежністю від імпорту енергоносіїв (нафти, газу).

Сьогодні Дніпропетровська торгово-промислова палата є одним з ключових партнерів в регіоні Програми сприяння зеленої модернізації української економіки, яку реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини, є частиною зеленого руху і просування основних його принципів на Дніпропетровщині.

Несприятлива екологічна ситуація в регіоні, відсутність дешевих ресурсів змусило багатьох керівників підприємств задуматися про завтрашній день.

Нами проведено аналіз можливостей і планів розвитку напрямків діяльності відповідно до стратегії розвитку системи ТПП України до 2020 року, розроблений портфоліо послуг, серед яких однією з найбільш перспективних ми визначили розвиток сервісів ДТПП в області екології та енергоефективності.

З грудня 2015р. за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ стартував проект Дніпропетровської ТПП «Зелена палата - Ініціатива сталого розвитку», розроблений відповідно до пропозицій підприємств області.

Головні наші завдання в рамках даного проекту - посилити потенціал ДТПП, як платформи для побудови ефективного діалогу учасників ринку зелених послуг: провайдерів - постачальників послуг і підприємств-споживачів цих послуг, а також розширити спектр профільних сервісів самої палати, активно сприяючи просуванню ідей зеленої економіки і формування регіонального ринку зелених послуг.

Починаючи з липня 2016р. з метою проактивної послідовної роботи з підприємствами регіону та державними установами, підвищення рівня екологічних стандартів і використання технологій, європейських практик раціонального природокористування, подолання технічних бар'єрів розвитку експортного потенціалу підприємств області, при ДТПП створений Центр ресурсоефективності та екології.

Послуги наших експертів дозволять підприємствам своєчасно якісно надавати державну статистичну звітність по екології, в тому числі:

- звіт про утворення, обробку та утилізацію відходів І-ІІІ класів небезпеки (форма № 1 Поводження з відходами);

- звіт про охорону атмосферного повітря (форма № 2-ТП повітря);

- звіт про використання води (форма № 2 – ТП водгосп);

- звіт про витрати на охорону навколишнього середовища і екологічні платежі (форма №1 – екологічні витрати).

Експерти та партнери Центру ресурсоефективності та екології УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати оперативно нададуть консультації та послуги щодо питань екологічної складової діяльності підприємства, екологічної сертифікації та маркування продукції, побудови системи енергоменджменту, організації експертизи – енергоаудиту за наступними напрямками: теплопостачання, вентиляція й кондиціювання, водопостачання й водопідготовка, водовідведення й очищення стоків, електропостачання, контрольно-вимірювальні прилади й апаратура, газопостачання, технічна діагностика роботи енергетичної та суміжної інфраструктури виробництв та адміністративних будівель.

Контакти Центру: (056)374-94-09, avp@dcci.org.ua, Володимир Нічушкін.

 

tl_files/data/curier/Events/2016/september/IMG_0029.JPG

tl_files/data/curier/Events/2016/september/IMG_0031.JPG

tl_files/data/curier/Events/2016/september/IMG_0038.JPG

tl_files/data/curier/Events/2016/september/IMG_0044.JPG
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий