Сприяємо заощадженню ресурсів регіональних підприємств

23.03.16

Чергове засідання експертів з екології та енергоефективності  за результатами пілотних проектів аудиту трьох підприємств металообробної, транспортної та хімічної галузей регіону, які впроваджують принципи ресурсоефективного та чистого виробництва, відбулося в офісі Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Експерти Центру ресурсоефективного та чистого виробництва поділилися досвідом своєї практичної роботи на підприємствах Дніпропетровщини, яку впроваджують за підтримки регіонального торгово-промислової палати.

Здійснений детальний аналіз виробничих процесів та зроблено комплексну попередню оцінку виробництва в цілому.

У підсумку експертного супроводу розроблено аналітичну частину аудиту та рекомендації кожному із підприємств стосовно:

  • зменшення виробничих витрат;
  • скорочення споживання енергії, матеріалів і води на одиницю продукції;
  • зменшення кількості відходів шляхом оптимізації конструкції та дизайну виробів;
  • збільшення частки використання відходів у виробничому процесі;
  • зниження кількості шкідливих викидів і токсичності виробництва;
  • мінімізації виробничих і екологічних ризиків і підвищення безпеки праці.

Такий підхід до аналізу є новим для підприємств України. У той же час він дозволяє оцінити раціональність використання матеріальних і енергетичних ресурсів на підприємстві, а також вартість нераціональних втрат виробництва. Це досягається шляхом складання детальних балансів матеріальних і енергетичних потоків технологічних процесів.

Після проведення такого аналізу прийняття будь-якого технічного рішення на підприємстві стає більш професійним і обґрунтованим, базується на чітких кількісних розрахунках і перспективних планах.

Довідково:

Проект «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку» (www.greenchamber.org.ua), реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ., яка виконується (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини www.giz.de/en/worldwide/32546.html.

Цілі та завдання проекту:

1. Сприяти просуванню ідей зеленої економіки та формуванню регіонального ринку зелених послуг завдяки:

  • підвищенню обізнаності місцевого бізнес-середовища щодо можливостей зеленої економіки;
  • ініціювання конструктивного діалогу між провайдерами зелених послуг та підприємствами-споживачами,створення дієвої партнерської фахової платформи на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати;
  • сприяння формуванню ринку екологічних консалтингових послуг бізнес провайдерів через популяризацію ідеології зеленої економіки, просування їх переваг та можливостей серед користувачів – промислових підприємств та підприємницького середовища.

2. Посилити потенціал Дніпропетровської торгово-промислової палати, як платформи для побудови ефективного діалогу гравців ринку зелених послуг: провайдерів, підприємств-клієнтів-споживачів, влади, суспільства, а також розширити спектр профільних сервісів самої палати.

Починаючи з жовтня 2015 року, за підтримки GIZ GmbH і Дніпропетровської торгово-промислової палати в регіоні проведено програми навчання для підприємств та надавачів зелених послуг за темами: ресурсоефективного й чистого виробництва (UNIDO), міжнародних стандартів системного менеджменту ISO 50001:2011 та ISO 19011:2011, вимоги національного законодавства, річна звітність з охорони навколишнього середовища, організації обліку та використання водних ресурсів, управління відходами, вимоги екологічного законодавства ЄС. Учасниками заходів стали понад 100 експертів і профільних фахівців промислових підприємств регіону.

Завдяки підтримці Програми сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ, Дніпропетровська торгово-промислова палата на пільгових умовах організовує навчання енергоаудиторів та енергоменеджерів відповідно міжнародних стандартів та сприяє реалізації демонстраційних проектів енерго- та ресурсо- аудиту, підготовки систем менеджменту підприємств згідно  ISO 50001, 140001 із залученням незалежних висококласних профільних експертів – практиків та інсталяторів сучасного енергоефективного обладнання.

Довідки та консультації за тел.: (056)374-94-13 (12,10), www.greenchamber.org.ua, Сергій Кучерявенко, Оксана Ястребцова.

 
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий