Розвиток німецько-української економічної співпраці у Східній Україні

Під таким гаслом у Дніпрі за ініціативи Німецько-Української торгово-промислової палати (АНК) та інформаційної підтримки Дніпропетровської торгово-промислової палати відбувся презентаційний захід у форматі роуд-шоу, мета якого - налагодити контакти між німецькими та українськими підприємцями на місцях, ознайомити гостей з інвестиційним потенціалом Дніпропетровщини, окреслити компетенції, сервіси Німецько-Української та Дніпропетровської торгово-промислових палат, Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA), обласної влади в допомогу німецьким інвесторам, малому та середньому бізнесу.

До дискусії в рамках заходу приєдналися Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Дніпрі Вольфганґ Мьоссінґер, Президент Німецько-Української промислово-торговельної палати Андреас Лір, Голова Правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус, президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин, заступник директора Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Алім Молодан, більше ста представників німецького та українського бізнесу.

Під час конференції говорили про поточний стан німецько-українських економічних відносин, обговорювали стратегію розвитку регіону для залучення прямих іноземних інвестицій, а також можливість проведення переговорів щодо майбутньої співпраці між членами АНК та українськими підприємцями.

Також була проведена публічна експертна дискусія щодо програм підтримки експорту с/г продукції в ЄС з боку міжнародних проектів, питань сертифікації, захисту інтелектуальної власності, актуальної допомоги та розвитку послуг для підприємництва та ЗЕД з боку українських та німецьких ТПП, грантових проектів та міжнародних організацій.

«Німецько-українську промислово-торговельну палату було створено на основі міжурядової угоди у жовтні 2015 року як сервісну організацію для аналізу та розвитку торгівельно-економічної співпраці. Наразі, бізнес-відносини між Україною й Німеччиною суттєво зміцнюються як з точки зору зовнішньої торгівлі, так і в плані розвитку німецького бізнесу в Україні. Згідно з опитуванням Німецько-Української промислово-торговельної палати, 68% німецьких компаній планують подальші інвестиції в Україні, а 78% бачать чіткі передумови для зростання. Тенденції розвитку бізнес відносин між двома країнами підтверджують, що сьогодні є основа для розвитку української економіки та зростання експорту», – підкреслив голова правління Німецько-Української ТПП Александер Маркус.

Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко запропонував німецькій стороні розглянути можливість проведення українсько-німецького бізнес форуму у Дніпрі протягом 2018 року, з акцентом на розвиток торгівельно-інвестиційних зв’язків між підприємцями двох країн.

Принагідно президента та голову правління АНК було запрошено на економічний форум, який спільними зусиллями обласної влади та регіональної торгово-промислової палати планується організувати у Дніпрі на початку листопада 2017 року.

 

 
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий