В продовження українсько-китайського діалогу…

Китайські підприємства добувної галузі зацікавлені у навчанні гірничих інженерів та ознайомленні з досвідом видобутку корисних копалин в складних умовах. Таке співробітництво стає можливим завдяки зусиллям Дніпропетровської торгово-промислової палати, НТУ «Дніпровська політехніка» та компанії ДТЕК.

Перспективи розвитку співпраці обговорювались в рамках робочої зустрічі президента Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталія Жмуренка з Геннадієм Півняком – ректором Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» та Олександром Шашенком – проректором з міжнародних зв’язків Університету.

Цей крок – новий етап українсько-китайської співпраці, що активізувалась в квітні поточного року, коли китайська делегація з м. Панчжоу на чолі з віце-мером відвідала Дніпропетровщину аби взяти участь у II Міжнародній конференції «Тенденції та перспективи видобутку, використання вугілля в Україні і в світі», яку організувала компанія ДТЕК у співпраці з НТУ «Дніпровська політехніка» та Дніпропетровською торгово-промисловою палатою. Конференція присвячувалась сучасним проблемам вугільної галузі, теплової та альтернативної енергетики, охорони довкілля та перспективам шахт, що вичерпали свій виробничий потенціал.

Під час зустрічі президента ДТПП та керівництва НТУ «Дніпровська політехніка» також обговорювалися питання візиту делегації регіону, що складатиметься з представників компанії ДТЕК, НТУ «Дніпровська політехніка», Інституту геотехнічної механіки НАН України ім. М. С. Полякова, Дніпропетровської ТПП на Економічний Форум в м. Панчжоу (7-9 листопада). Мета – знайомство з об’єктами вугільної промисловості та з ситуацією в галузі добування вугілля в регіоні, проведення переговорів щодо старту навчання китайських гірняків на базі регіонального профільного університету, який навчає студентів-інженерів з багатьох країн, в т.ч. з країн Азії.

Наприкінці зустрічі Віталій Жмуренко висловив впевненість у продовженні діалогу між Палатою та Університетом, які вже котрий рік поспіль тісно співпрацюють в зовнішньоекономічному напрямку.

Зокрема, йшлося щодо необхідності продовжувати спільну роботу в сфері посилення навчальної бази Українсько-німецького культурного центру при Університеті, що має нагоду стати можливим за підтримки Магдебурзької торгово-промислової палати – багаторічного партнера Палати та співзасновника Українсько-німецького коопераційного бюро у Дніпрі. Ці напрацювання створюють можливості активізації студентських обмінів та спільних технічних проектів. А спільна робота в налагодженні українсько-німецького та українсько-китайського діалогу ще більше посилить цю кооперацію.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий