Події

 

10.02.2017

В приміщенні Дніпропетровської торгово-промислової палати відбувся майстер-клас з використання вимірювальних пристроїв для проведення енергетичного обстеження. Вчили та демонстрували роботу з обладнанням експерти Центру ресурсоефективного та чистого виробництва.
Тренінг розпочав інженер-теплотехнік Віталій Круковський, який ознайомив слухачів з роботою тепловізора FLIR E8. Він практично продемонстрував як проводити зйомку термограм. Віталій Круковський окреслив чинники, що впливають на якість тепловізійного аналізу. Дуже цікавим видалось практичне заняття в котельні ДТПП. Слухачі мали змогу практично застосувати тепловізор та газоаналізатор. Судячи з кількості запитань, інтерес до тепловізійної зйомки дуже високий. Не менш цікавою видалась демонстрація обробки термограм в спеціалізованому програмному забезпеченні фірми FLIR.
Антон Клещов продемонстрував як працює аналізатор якості електроенергії Metrel MI 2892 Power Master. Розповів про основи електробезпеки при виконанні електротехнічних вимірювань. Функціонал та можливості використання реєстратора спожитої потужності дуже різноманітні. Протягом зустрічі з експертами учасники ознайомились з функціоналом пристрою та методикою роботи з отриманими даними.
Практичне заняття з вимірювання рівня освітленості люксметром дали можливість дізнатись щодо відповідності наших робочих місць існуючим нормам та яким чином можливо заощадити на освітленні. Окремим цікавим моментом семінару став порівняльний аналіз різних типів ламп освітлення.

 

27.01.2017

Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за ініціативи Дніпропетровської обласної ради в рамках реалізації проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини, проведено семінар, присвячений питанням залучення фінансування енергоефективних проектів від міжнародних фінансових установ, а також практиці запровадження енергозаощадливих проектів територіальними громадами за підтримки міжнародних фінансових організацій та донорів.

Більше 50 голів сільських рад, провідних фахівців об’єднаних територіальних громад та комунальних закладів, провайдерів зелених послуг завітали на цю зустріч аби ознайомитися з практикою, яка є передумовою для залучення коштів для впровадження енергозаощадливих проектів громад.

Семінар, що відбувся в приміщенні регіональної торгово-промислової палати, відкрив заступник голови Дніпропетровської обласної ради Володимир Тюрін. В своєму вітанні до учасників засідання Володимир Тюрін наголосив на важливості переймання кращого досвіду та реалізації можливостей залучення коштів для реалізації проектів громад на території області.

Віце-президент, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків  Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко в черговий раз наголосив на існуючих можливостях, якими представники бізнесу та бюджетних установ можуть користуватися в рамках роботи експертів Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської ТПП, доступних якісних сервісів із проведення енергоаудитів, екоконсалтингу, побудови систем енергоменеджменту, профільної підготовки фахівців за іншими напрямками зелених послуг.

Катерина Шишка та Ігор Комков, енергоаудитори з великим досвідом співпраці із багатьма замовниками проектів в Україні та фінансовими організаціями, детально окреслили послідовність та перелічили складові проведення робіт щодо реалізації місцевими громадами енергоефективних проектів, стандартів розробки ТЕО та нюансів взаємодії з найбільш активними МФО, що працюють в Україні в цьому напрямку.

Окрім можливості підвищувати свої знання, провайдери зелених послуг та підприємства Дніпропетровщини мають можливість користуватися послугами мобільної лабораторії для проведення енергоаудитів промислових об'єктів та будівель, яка надана Дніпропетровській ТПП Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ за підтримки Уряду Німеччини. Детальніше: http://cci.dp.ua/news-reader-ru/items/obladnannja-dlja-provedennja-energoauditiv-promislovix-ta-infrastrukturnix-objektiv-budivel-i-sporud.html.  

 

25.01.2017

Віце-президент, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків Дніпропетровської торгово-промислової палати, керівник проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в Дніпрі за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини, Сергій Кучерявенко взяв участь у засіданні, яке відбулося в приміщенні Дніпропетровської обласної ради.

До обговорення екологічних питань та міжнародної кооперації в цій сфері долучилися голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, перший секретар Посольства ФРН в Україні Себастіан Кноке, Генеральний консул Німеччини в Донецьку, з тимчасовим місцезнаходженням у Дніпрі Вольфґанґ Мьоссінґер, представники Німецького товариства міжнародної співпраці  GIZ, керівники регіональних установ.

Дніпропетровщина є першою серед регіонів України, де на промислових об’єктах запроваджують  «зелену» модернізацію економіки. Такий європейський підхід дозволяє вирішити ряд екологічних проблем промислового регіону, дати «зелене» світло іноземним інвестиціям в Україну та вивести українські підприємства на світові стандарти роботи.

Протягом минулого року дніпропетровська делегація побувала у Німеччині, де перейняла досвід роботи сміттєспалювальних заводів. Досвід німців ліг в основу стратегії поводження з твердими побутовими відходами  в області. Проведено низку заходів: форуми та семінари для представників бізнесу, керівників комунальних підприємств, на яких навчили як впроваджувати «зелені» технології у роботу організацій та підприємств.

Окремим напрямком роботи в напрямку «зеленої» модернізації є вирішення проблеми високо мінералізованих шахтних вод Кривбасу. Вже розроблено технічне завдання на підготовку проекту «Оптимізація скиду надлишків шахтних вод та їх часткова або повна утилізація».

Кінцевий варіант техзавдання було оприлюднено учасникам процесу. Вже у лютому оголосять переможців серед німецьких компаній, які підготують техніко-економічне обґрунтування проекту, як безпечно та екологічно вирішити проблему високо мінералізованих стічних вод. Серед найбільш прийнятних варіантів – промивання водою річки Інгулець та очистка русла.

Також сторони обговорили перспективи розширення співпраці. Зокрема мова йшла про співпрацю у напрямку енергозбереження у конкурсі проектів органів місцевого самоврядування та об`єднаних територіальних громад, створення німецьким бізнесом робочих місць на Дніпропетровщині, зокрема в аграрному секторі, запровадження альтернативних засобів енергоносіїв, перетворення рослинних відходів у біопаливо. У свою чергу, німецька сторона запропонувала участь у новій програмі з обміну ноу-хау між містами України та Німеччини. Вона передбачає обмін досвідом з українськими містами по зацікавлених проектах у різних сферах життєдіяльності.

За матеріалами Дніпропетровської обласної ради

 

07.12.2016

Протягом листопада та грудня в 7 містах Дніпропетровської області Дніпропетровська ТПП організувала серію екологічних семінарів на тему: «Актуальні питання поводження з відходами» та «Апроксимація законодавства України до права ЄС в галузі охорони довкілля».
Близько 600 фахівців-екологів, які представляли більше 500 підприємств та організацій Дніпропетровщини відвідали семінари в містах Павлоград, Новомосковськ, Кривий Ріг, Кам'янське, Нікополь, Синельникове. Заключний семінар відбувся 7 грудня в місті Дніпро.
Навчання було організовано у співпраці з департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації в рамках реалізації Дніпропетровською торгово-промисловою палатою проекту «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку» за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
В організаційному супроводі заходів активну участь приймали органи місцевого самоврядування, що дозволило провести заходи на самому високому рівні.
Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Стрілець та його колеги особисто приймали участь у підготовці методичних матеріалів та висвітленні питань семінарів, вели активний діалог із учасниками серії вище вказаних заходів.
Завдяки підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки (GIZ) фахівці управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації практично відтворили процес заповнення «Декларації про відходи» в режимі он-лайн із використанням мобільного учбового комп`ютерного класу на 10 робочих місць, наданого німецькими партнерами за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Слухачі мали змогу потренуватися заповнювати «Декларацію про відходи» за допомоги представника Департаменту екології та природних ресурсів, ознайомившись із нюансами функціонування ресурсу.

Активну участь у проведенні семінару брали фахівці-екологи- члени Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської Торгово-промислової Палати.
Професор, екологічний аудитор, доктор біологічних наук, голова Комітету провайдерів зелених послуг ДТПП Шматков Григорій Григорович 7 грудня доповідав про стан екологічної безпеки Дніпропетровського регіону, поділився європейським досвідом зеленої модернізації економіки на прикладі Німеччини.
Доповідь Юлії Мухи, директора ПП «Науково-виробничий центр «Техноекос», члена комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, була присвячена роботі з документацією в сфері поводження з відходами, нормативному обґрунтуванню інвентаризації відходів на підприємстві, класифікації та кодуванню відходів. Слухачів ознайомили з нюансами роботи з державним класифікатором відходів, порядоком ведення первинного обліку відходів та пакувальних матеріалів.
Наумов Дмитро Володимирович, директор ТОВ "НВП "ЕКОНІС-Центр", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповідав про сучасний стан відходів в Україні. Як європейські директиви впливають на еволюцію національного екологічного, наводив приклади та знайомив із цікавою статистикою.
Зудіков Олександр Борисович, директор з розвитку ТОВ "ІнЕкоТех України", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, розповів яким чином обирати оператора для вивозу відходів; які документи необхідно мати користувачу та оператору; про стан зі звалищами, що ми маємо сьогодні; які перспективи та яку шкоду довкіллю несуть небезпечні відходи.
Дьомін Дмитро Геннадійович, менеджер проектів, директор ТОВ "АГРОЕнергоПлюс" групи компаній "Екологія України", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів як вже сьогодні Україна та Дніпропетровщина, зокрема, може зменшити залежність від природних енергетичних ресурсів. Його доповідь містила практичні приклади використання непридатних ґрунтів для сільського господарювання - як землі для пророщення енергетичних культур.
Всі семінари, що відбулися, визвали інтерес та пропозиції продовжувати таку практику навчання та спілкування промисловців із фахівцями-екологами на протязі наступного року, про що президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко домовився із директором департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Русланом Стрільцем.
Центр ресурсоефективності та екології Дніпропетровської торгово-промислової палати разом із експертами Комітету провайдерів зелених послуг ДТПП і надалі активно розвивають навчальні продукти для екологів, енергетиків та інженерів, енергоменеджерів промислових підприємств регіону з метою вирішення екологічних проблем та навантаження на довкілля, покращення структури собівартості продукції та зниженню ресурсовитрат на продукцію вироблену підприємствами на теренах Дніпропетровської області.
Розвиваємо бізнес, зберігаючи довкілля!

 

28.11.2016

Більше 20 фахівців-екологів профільних проектних та консалтингових компаній, експертів Торгово-промислових палат Дніпропетровської та Волинської областей відвідали семінар, що відбувся в Дніпрі в Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Разом з експертами німецької фірми Richter & Röckle учасники навчання розглянули процедуру затвердження квот на викиди у Німеччині відповідно до закону про викиди в повітря; національні та міжнародні стандарти для оцінки забруднювачів повітря; теорію моделі поширення викидів; визначення викидів (VDI стандарти, директиви ЄС); розрахунків поширення для газів, пилу і, можливо, запахів.

Базою проектування, яка розроблена в Німеччині, є модель AUSTAL2000. Українські фахівці ознайомилися з провідною європейською методологією проведення розрахунків та візуалізацією поширення викидів в даній моделі, на практиці опрацьовуючи можливі ситуації.

 

25.11.2016

24-25 листопада в приміщенні Дніпропетровської торгово-промислової палати пройшов семінар для представників українських підприємств за участю тренерів відомого наукового центру ФРН - Інституту Фраунгофера. Захід організовано за сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку (BMZ, Німеччина) в рамках реалізації Дніпропетровської ТПП проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку» за підтримки Програми сприяння зеленої модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Ділова гра розроблена Інститутом для навчання комерційних і технічних фахівців німецьких і європейських промислових компаній.
Учасниками ділової гри у Дніпрі стали фахівці промислових підприємств, викладачі та випускники технічних вузів і представники підприємств, що працюють в сфері розвитку енергоефективності.
Гра складалась з трьох фаз:
Фаза 1. Знайомство, освоєння правил гри, формування груп;
Фаза 2. Ділова гра - розвиток компетенції в галузі енергоефективності;
Фаза 3. Аналіз і узагальнення результатів.
В рамках першої фази проводилось визначення заходів щодо економії енергії. Учасники познайомилися з ігровою моделлю підприємства і його недоліками, пов'язаними з енергоспоживанням.
Наприкінці першої фази проводилась оцінка результатів, обговорення пропозицій щодо поліпшення ситуації, а також систематична розстановка пріоритетів перед тим, як запропоновані організаційні та технічні заходи можуть бути застосовані в другій фазі гри.
У третій фазі гри учасники отримали завдання і змоделювали проблеми, які очікують промислові підприємства в недалекому майбутньому. Завдяки самостійному плануванню, а також застосування необхідних стратегій управління учасники побачили, як завдяки гнучкому виробництву вони можуть отримувати вигоду з коливань цін на енергію.
Так, у цікавій ігровій формі, учасники втілювали системні заходи, що ведуть до підвищення енергоефективності та конкурентоспроможності компанії на прикладі умовного промислового підприємства.
Розвиток компетенції учасників заходу допоможе в подальшому здійснювати комплексні зміни в галузі енергоефективності на власному підприємстві та розробляти нові навчальні продукти, базовані на дизайні мислення

 

14.11.16

 

Серія семінарів, присвячених такій важливій та актуальній на сьогодні темі розпочалася з Павлограду - центру вугільного басейну Західного Донбасу, розташованого в межиріччі річок Самара та Вовча, на заплавних терасах р. Самара та її витоків.
Навчання організовано у співпраці з департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації в рамках реалізації Дніпропетровською торгово-промисловою палатою проекту «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку» за підтримки програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Заступник директора департаменту - начальник управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Мальцева висвітлила питання законодавчого регулювання у сфері поводження з відходами, роботи дозвільної системи у сфері поводження з відходами, а також докладно пояснила яка документація є необхідною в сфері поводження з відходами.
Спікер окреслила основні етапи інвентаризації відходів на підприємстві, розповіла про державний облік та паспортизацію, про ведення реєстрів місць видалення відходів та реєстрів об’єктів утворення, щодо оброблення та утилізації відходів.
Окремо Олена Мальцева презентувала регіональну Стратегію поводження з твердими побутовими відходами.

В свою чергу, начальник відділу поводження з відходами та використання надр управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Аліна Гарасимюк практично відтворила процес заповнення «Декларації про відходи» в режимі он-лайн. Слухачі мали змогу потренуватися заповнювати «Декларацію про відходи» за безпосередньої допомоги представника Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Чергова зустріч відбулася в Новомосковську, який приєднався до циклу просвітницьких-практичних семінарів «Актуальні питання поводження з відходами» та «Актуальні питання поводження з твердими побутовими відходами».

Доповідь Юлії Мухи, директора ПП «Науково-виробничий центр «Техноекос», члена комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, була присвячена роботі з документацією в сфері поводження з відходами, нормативному обґрунтуванню інвентаризації відходів на підприємстві, класифікації та кодуванню відходів. Слухачів ознайомили з роботою з державним класифікатором відходів, про порядок ведення первинного обліку відходів та пакувальних матеріалів. Доповідач розкрила як здійснюється державний контроль за дотриманням екологічного законодавства (перевірки, приписи).
Наумов Дмитро Володимирович, директор ТОВ "НВП "ЕКОНІС-Центр", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів про сучасний стан відходів в Україні. Як змінюється екологічне законодавство, як європейські директиви впливають на екологічне законодавство та які зміни слід чекати в національному класифікаторі відходів та законодавстві.
Зудиков Олександр Борисович, директор з розвитку ТОВ "ІнЕкоТех України" групи компаній "Екологія України", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, розповів яким чином обирати оператора для вивозу відходів; які документи необхідно мати користувачу та оператору; про стан зі звалищами, що ми маємо сьогодні; які перспективи та яку шкоду несуть небезпечні відходи.
Дьомін Дмитро Геннадійович, менеджер проектів, директор ТОВ "АГРОЕнергоПлюс" групи компаній "Екологія України", член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів як вже сьогодні Україна та Дніпропетровщина, зокрема, може зменшити залежність від природних енергетичних ресурсів. Його доповідь містила практичні приклади використання непридатних ґрунтів для сільського господарювання - як землі для пророщення енергетичних культур.
Обидва семінари, що відбулися, визвали неабиякий інтерес. Учасники навчання активно обговорювали, запитували, дискутували.
Якщо ви бажаєте взяти участь в семінарі у Вашому місці, заповнюйте анкету та надсилайте нам. Наступні заходи відбудуться:

- 15 листопада у Кривому Розі;
- 17 листопада у Кам’янському;
- 22 листопада в Нікополі.

м. Дніпро та м. Синельникове - дати з'ясовуються.

Участь є безкоштовною!
http://cci.dp.ua/
https://www.facebook.com/dcci.greenchamber/events?key=events

 

25.10.16

В Дніпропетровській торгово-промисловій палаті відбулося засідання Комітету провайдерів зелених послуг, учасники якого докладно обговорили питання формування плану своєї роботи на IV квартал поточного року, окреслили стратегію просування послуг його членів, а також узгодили графік участі провайдерів в актуальних заходах, пов’язаних з питаннями просування ідеї зеленої економіки та надання зелених послуг. Учасники Комітету обмінялись власними поглядами щодо його формування та функціонування, спільно дійшовши згоди щодо засобів реалізації вищезазначених питань. Детальніше

 

06.10.16

Аби дати відповідь на це запитання, більше півсотні екологічно налаштованих підприємців завітали на конференцію, присвячену обговоренню теми зеленого франчайзингу.

Захід організовано та проведено в рамках проекту Дніпропетровської торгово-промислової палати «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку», який реалізується за підтримки програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше

 

23.09.16

Віце-президент, начальник УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко закликав присутніх учасників засідання круглого столу, що відбувся в Дніпрі, та присвячувався викликам та ризикам зеленої економіки регіону, скористатися вже діючими інструментами, які пропонує торгово-промислова палатоа в допомогу бізнесу для проведення енергоефективних заходів на підприємствах.

Круглий стіл «Зелена економіка: виклики та ризики» розпочав цикл заходів в рамках проекту «Створення сприятливих умов для зеленої модернізації економіки в Дніпропетровській області», що реалізується громадською організацією «Зелений Світ – Друзі Землі» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, та в співпраці з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та Дніпропетровською обласною радою. Проект є частиною Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Детальніше

 

16.09.16

Енергосервісні підприємства регіону та фахівці ТПП, задіяні в наданні послуг з енергозбереження та охорони навколишнього середовища, що зібралися в конференц-залі Дніпропетровської торгово-промислової палати, вкотре аналізували ринок зелених послуг. Вчилися пошуку цільових аудиторій, потенційних споживачів, аналізували власні ризики та сильні сторони при побудові діалогу з майбутніми клієнтами, перспективи спільної реалізації проектів та комплексного позиціонування зелених послуг учасників проекту «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», що, починаючи з грудня 2015 року реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше

 

09.09.16

Члени Комітету провайдерів «зелених послуг» при Дніпропетровській ТПП, представники регіонального бізнесу та експерти вивчали стан справ та перспективи розвитку у сфері проведення сталих закупівлі в державному та приватному секторах економіки Дніпропетровщини».

В рамках реалізації проекту «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», що реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою з грудня 2015 року  за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH за дорученням Уряду Німеччини відбулося чергове засідання Комітету провайдерів «зелених послуг» ДТПП та семінар-тренінг «Сталі закупівлі в державному та приватному секторах економіки. Принципи, методи, інструменти та практики». Детальніше

 

18.08.16

18 серпня у Дніпропетровській торгово-промисловій палаті відбулося засідання Комітету провайдерів «зелених послуг» при Дніпропетровській ТПП, представники регіонального бізнесу за участю Павла Ладецького - начальника Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Департаменту технічного регулювання енергоефективності Державного агентства з енергоефективності
та енергозбереження України .


Мова йшла про перспективи гармонізації законодавства відповідно зобов’язанням   України щодо реалізації Енергетичної Реформи відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а саме імплементація рамкових Директив Європейського Парламенту та Ради:
- 2012/27/ ЄС про енергоефективність
- 2010/31/ЄС про енергетичну ефективність будівель
 
Так, підприємствам, громадянам, державним структурам та надавачам послуг з енергоефективності треба знати, що розроблені проекти законів України про енергетичну ефективність  будівель (Директива 2010/31/ЄС) та закону України про енергоефективність (Директива 2012/27/ЄС), які можуть бути прийняті вже на протязі 2017 року, регламентують обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель певних категорій.
 
Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із виконання робіт (надання послуг) у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель,  та вимоги щодо складу атестаційних комісій будуть встановлюватися Кабінетом Міністрів України. 

 • Стаття Директиви / Стаття законопроекту  (6/8): Стратегія термомодернізації житлових та нежитлових будівель 

Кабінет Міністрів України затверджує довгострокову стратегію термомодернізації житлових та нежитлових будівель усіх форм власності (далі - Стратегія), яка розробляється Мінрегіоном.  Стратегія передбачає джерела фінансування, етапи та строки реалізації відповідних програм, проектів та заходів у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

 • Стаття (7/9): Термомодернізація будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади

Починаючи з 1 грудня 2017 року органи державної влади зобов’язані забезпечувати термомодернізацію будівель, в яких вони розташовані та які перебувають у власності таких органів, в еквіваленті 1% загальної площі таких будівель на рік.
Зобов’язання щодо забезпечення щорічної термомодернізації поширюється виключно на будівлі, що опалюються та/або охолоджуються з опалюваною площею більше 500 квадратних метрів ( з 1 січня 2019 року – 250 квадратних метрів ) і рівень енергетичної ефективності яких станом на 1 грудня 2017 року не відповідає мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель.
 

 • Стаття (9/12): Енергоаудит та системи енергоменеджменту

Кабінет Міністрів України згідно законопроекту запроваджує Національну систему реєстрації та енергетичного аудиту , якою встановлюються порядок та особливості кваліфікації енергоаудиторів, процедури та критерії здійснення енергетичного аудиту.


Суб’єкти великого підприємництва будуть зобов’язані проводити енергетичний аудит з такою періодичністю:
а) пе р ший енергетичний аудит повинен бути проведений до 5 лист оп а д а 2018 року;
б) наступні енергетичні аудити проводяться з періодичністю один раз на чотири роки після здійснення першого енергетичного аудиту.
Суб’єкти великого підприємництва звільняються від обов’язку проведення енергетичного аудиту, у разі запровадження системи енергетичного або екологічного менеджменту , яка сертифікована незалежним органом відповідно до гармонізованих Європейських та міжнародних стандартів та яка передбачає проведення енергетичного аудиту.
Суб’єкти середнього та малого підприємництва будуть проводити енергоаудити на добровільних засадах.
 
Учасників Комітету було проінформовано, що з 01.01.2015 р. в Україні вступив в дію ДСТУ ISO 50001:2014 Енергозбереження. Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанова щодо використання (ISO 50001:2011, IDT).
 
З 01 вересня 2016 року набирають чинності наступні стандарти :

 • ДСТУ ISO 50002:2016 (ISO 50002:2014, IDT) Енергетичні аудити. Вимоги та настанова щодо їх проведення ;
 • ДСТУ ISO 50003:2016 (ISO 50003:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію систем енергетичного менеджменту ;
 • ДСТУ ISO 50004:2016 (ISO 50004:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Настанова щодо впровадження, супровід та поліпшення системи енергетичного менеджменту ;
 • ДСТУ ISO 50006:2016 (ISO 50006:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання рівня досягнутої/досяжної енергоефективності з використанням базових рівнів енергоспоживання та показників енергоефективності. Загальні положення та настанова ;
 • ДСТУ ISO 50015:2016 (ISO 50015:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання та верифікація рівня досягнутої/досяжної енергоефективності організацій. Загальні принципи та настанова .

З 01 січня 2017 року набирає чинність ДСТУ Б В.2.2-39 : 2016 Методи та етапи проведення енергетичного аудиту будівель .
Також, Мінрегіон прийняв новий ДБН В.2.6-31:2016 Теплова ізоляція будівель

Дніпропетровська торгово-промислова палата вже сьогодні готова надавати експертні послуги із проведення енергоаудитів на об'єктах промислового та громадського призначення, консультувати керівників та фахівців-інженерів підприємств регіону щодо побудови систем енергоменеджменту та екологічної безпеки відповідно профільним стандартам ISO, організувати надання послуг екоаутсорсінга та підготовки до екологічної та органічної сертифікації продукції.

 

01.07.16

Щодо початку роботи Центру ресурсоефективності та екології Дніпропетровської ТПП

Дніпропетровська торгово-промислова палата спільно з ТОВ «Технічні та управлінські послуги», що є офіційним представником найбільшого німецького сертифікаційного органу TUV SUD, а також єдиною компанією в Україні, на рахунку якої до двадцяти успішно реалізованих проектів з розробки й сертифікації систем енергетичного менеджменту, запрошують підприємства Дніпропетровської області до співпраці.

За підтримки Програми сприяння зеленої модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ми можемо запропонувати Вам наступні послуги:

 • впровадження системи енергетичного менеджменту (СЕнМ ISO 50001:2011);
 • проведення екологічних та енергоаудитів на спеціальних умовах, оскільки основна частина передсертифікаційних робіт проводитиметься безпосередньо аудиторами - експертами Дніпропетровської ТПП.

Запровадивши систему СЕнМ відповідно до вимог ISO 50001:2011 та пройшовши процедуру сертифікації, Ваше підприємство зможе отримати сертифікат відповідності системи менеджменту, згідно з вимогами ISO 50001:2011 у системі європейського лідера серед органів сертифікації TUV SUD.

Результативне функціонування системи енергоменеджменту та наявність сертифікату відповідності дозволяє підприємствам значно оптимізувати витрати та надає ряд переваг, серед яких:

 • покращення ефективності виробництва та використання енергоресурсів;
 • зниження витрат при енергоспоживанні, а також експлуатаційних витрат при ремонті та обслуговуванні устаткування;
 • підвищення інвестиційної привабливості за рахунок зниження ризиків, пов'язаних з енергопостачанням та споживанням енергоресурсів;
 • конкурентні переваги при участі в тендерах;
 • можливості отримання тривалого фінансування від міжнародних фінансових організацій на найвигідніших умовах, податкових переваг і додаткових коштів від продажу квот на викиди парникових газів;
 • придбання позитивного іміджу організації демонструє прихильність стандартам «зеленої» економіки та ефективному використанню ресурсів.

Наші фахівці нададуть Вам підтримку на всіх етапах процессу сертифікації, аудиту, проконсультують та запропонують наступні послуги:

 • ознайомлення з вимогами стандарту ISO 50001: 2011 та методами побудови СЕнМ в організаціях;
 • підготовка внутрішніх аудиторів СЕнМ;
 • проведення попереднього аудиту з метою визначення готовності організації до сертифікації;
 • сертифікація СЕнМ.

У зв’яку з чим, прошу Вас відповісти на питання, який майстер-клас був би для Вас найбільш корисним за наступним посиланням: http://goo.gl/forms/5n4gRmtM7G1LiKB32.

В разі, якщо Вам не зручно заповнювати електронну форму реєстрації, про своє рішення можна повідомити, зателефонувавши фахівцям Центру ресурсоефективності та екології ДТПП.

У разі Вашої зацікавленості та з усіх питань стосовно роботи Центру прохання звертатися до фахівців за тел.: (056) 374 94 28, (097) 905 97 63(095) 487 77 42 (Володимир Нічушкін), (099) 318 88 29 (Євген Жернаков), e-mail: greenchamber@dcci.org.ua.

Довідково про СТАНДАРТ ISO 50001:2011:

ISO 50001 - міжнародний стандарт, який встановлює вимоги до систем менеджменту організацій для ефективного управління енергією. Його вимоги спрямовані на вдосконалення процедури управління виробничими процесами і їх моніторингу за індикаторами енергоефективності, послідовне підвищення надійності енергозабезпечення, скорочення викидів парникових газів і зниження енерговитрат.

Стандарт застосовується для організацій всіх типів і розмірів, незалежно від їх розташування, видів використовуваної енергії і початкового рівня енергоефективності. ISO 50001 сумісний з ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 і робить можливим їх використання в якості інтегрованих систем менеджменту.

Додаток: Заявка на сертифікацію СЕнМ за стандартом ISO 50001:2011

 

 

24.06.16

Бізнесова делегація Дніпропетровщини на чолі з президентом Дніпропетровської ТПП Віталієм Жмуренком взяла участь у найбільшому в ФРН щорічному міжнародному партнерському форумі в сфері енергетики та технологій захисту навколишнього середовища «Green Ventures», який відбувся наприкінці червня у німецькому місті Потсдам.

Представники десяти компаній та організацій Дніпропетровської області, задіяних в галузі енергоефективності та екології, ознайомилися з досвідом роботи та проектами державних установ, приватних та громадських організацій, наукових установ Німеччини та ще майже 15 країн, в числі яких Польща, Туреччина, Литва, Франція, Японія, Китай, Фінляндія, Бельгія, Італія, Ізраїль, Кіпр, Нігерія, Таджикистан, Гана та інші.

Участь української делегації у заході стала можливою завдяки підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ГмбХ в рамках реалізації Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яку втілює в регіоні GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини. Дніпропетровська торгово-промислова палата є ключовим партнером Програми на Дніпропетровщині.

Детальніше

 

 

15.06.16

15 червня 2016 року у конференц-залі Дніпропетровської ТПП пройшла практична конференція за підсумками реалізації демонстраційного компоненту проекту «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки».

Проект реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ, GmbH) спільно з Дніпропетровською Торгово-промисловою палатою і Центром ресурсоефективного та чистого виробництва (м. Київ).

Дніпропетровська область стала пілотним регіоном з впровадження «Програми сприяння зеленої модернізації української економіки». Програма розрахована на 3 роки і фінансується Урядом Німеччини. Бюджет Програми становить 5 млн. євро.

Детальніше

 

21.04.16

 

19-20.04.16

Понад півсотні інженерів – представники більше тридцяти підприємств Дніпропетровська та Кривого Рогу долучилися до участі у дводенному семінарі-тренінгу з питань провадження принципів РЕЧВ на підприємствах, проведення якого стало можливим в рамках реалізації Дніпропетровською торгово-промисловою палатою системного проекту «Зелена палата – Ініціатива сталого розвитку» завдяки «Програмі сприяння зеленій модернізації української економіки», яку реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ на Дніпропетровщині за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше

 

14.04.16

Інноваційне обладнання та технології для гальванічних процесів презентували напередодні в офісі Дніпропетровської торгово-промислової палатиВітаючи учасників зустрічі, віце-президент, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків ДТПП Сергій Кучерявенко подякував організаторам та учасникам заходу за ініціативу та нагоду обговорити питання, які є актуальними для підприємств цієї галузі.

Вже традиційно Сергій Кучерявенко акцентував на можливостях по зменшенню виробничих витрат, які промислові підприємства можуть отримати від проекту «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку», що реалізує Дніпропетровська торгово-промислова палата за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується GIZ GmbH, за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше

 

22-30.03.16

В рамках проекту «Зелена Палата - ініціатива сталого розвитку», який реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою з метою сприяння розвитку зеленої економіки регіону, 15 спеціалістів палати з 22 по 30 березня поточного року пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації на тему «Професійна підготовка працівників сфери поводження з відходами» Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Детальніше

 

23.03.16

Чергове засідання експертів з екології та енергоефективності  за результатами пілотних проектів аудиту трьох підприємств металообробної, транспортної та хімічної галузей регіону, які впроваджують принципи ресурсоефективного та чистого виробництва, відбулося в офісі Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Експерти Центру ресурсоефективного та чистого виробництва поділилися досвідом своєї практичної роботи на підприємствах Дніпропетровщини, яку впроваджують за підтримки регіонального торгово-промислової палати.

Здійснений детальний аналіз виробничих процесів та зроблено комплексну попередню оцінку виробництва в цілому. Детальніше

 

10.03.16

Відбулося підготовче засідання Комітету провайдерів зелених послуг, який офіційно буде створений у квітні п. р. на базі найбільшої бізнес-асоціації регіону - Дніпропетровської торгово-промислової палати.

24 експерти, які представляють провідні регіональні організації, що працюють в області енергоефективності та екології, альтернативної та високотехнологічної енергетики/управління виробництвом, провідні інжинірингові компанії, профільні кафедри дніпропетровських ВНЗ, громадські організації, що працюють в сфері вирішення екологічних проблем і моніторингу стану навколишнього середовища, розвитку зелених стартапів, керівництво Управління охорони навколишнього середовища та екології Дніпропетровської обласної державної адміністрації, представники Програми зеленої модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Дніпропетровської ТПП обговорили питання об’єднання зусиль заради сприяння підвищенню рівня конкурентоспроможності підприємств Дніпропетровської області, поліпшення екологічної ситуації в регіоні, зменшення надлишкового споживання природних ресурсів, наближення до європейських стандартів енергоефективності, дбайливого ставлення до навколишнього середовища та сталого розвитку. Детальніше

 

24.02.16

 
Підприємці регіону, що прагнуть модернізувати свої виробництва згідно міжнародних вимог енергетичного менеджменту, отримали чергову можливість ознайомитися з нюансами проведення внутрішніх аудитітермінологією та класифікацією аудитів, етапами планування та підготовки до нього.

Дводенний навчальний курс, присвячений аудиту систем енергетичного менеджменту на підприємствах усіх галузей промисловості згідно з вимогами міжнародних стандартів ISO 50001:2011 та ISO 19011:2011, відбувся в Кривому Розі та Дніпропетровську в рамках виконання Дніпропетровською торгово-промисловою палатою проекту «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку», який реалізується за підтримки Програми сприяння зеленої модернізації української економіки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ГмбХ. Детальніше

Внутренний аудит систем энергетического менеджмента на предприятиях всех отраслей промышленности согласно требований международных стандартов ISO 50001:2011 и ISO 19011:2011

 

 

Німецький досвід обов'язково стане в нагоді українським підприємствам в процесі зниження ризиків для навколишнього середовища та екологічної безпеки. Делегація від Дніпропетровщини, а це представники восьми компаній дніпропетровської області, що працюють в галузі енергоефективності та екології, на чолі з першим віце-президентом та віце-президентом, начальником УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніною Алехнович та Сергієм Кучерявенком, відвідали місто Фрайбург-ім-Брайсгау (федеральна земля Баден-Вюртемберг, Німеччина). Детальніше

 

Проведення серії екологічних семінарів ДТПП ініціювала з метою підтримки природоохоронної діяльності підприємств регіону. І залучила до участі представників державних органів, проектних організацій з питань охорони навколишнього середовища та природокористування. Цього разу – заступника начальника Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Ольгу Чехун, головного спеціаліста-економіста відділу аналізу даних статистики, сільського господарства та навколишнього середовища Головного управління статистики у Дніпропетровській області Антоніну Дейнеку, керівника відділу техногенної екологічної безпеки та комунальної гігієни ПАТ «Дніпронафтопродукт» Євгена Власова. Детальніше

 

Для підприємств–провайдерів зелених послуг Дніпропетровщини відкрилась унікальна можливість делегувати технічних спеціалістів компанії на стажування з впровадження заходів з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) за методикою ЮНІДО. Для цього регіональна торгово-промислова палата організувала тренінговий курс за означеною тематикою. Детальніше

 

У Дніпропетровській ТПП готують внутрішніх аудиторів систем енергетичного менеджменту

Навчання проводиться в рамках Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини, ще й для того, аби дати постачальникам екологічних, енерго- і ресурсоефективних послуг цілісне уявлення про принципи побудови, функціонування та вдосконалення системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами міжнародних стандартів ISO 50001:2011 і ISO 19011. Детальніше

 

Відбувся всеукраїнський форум «Зелена економіка та енергоефективність» – результат спільної роботи Дніпропетровської обласної ради, торгово-промислової палати і Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках програми сприяння зеленій модернізації української економіки. Детальніше

 

 

Дніпропетровська торгово-промислова палата спільно з обласною владою, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та за підтримки Генерального консульства Німеччини у Донецьку, яке тимчасово базується у Дніпропетровську, організувала п’ятиденний семінар з питань екології і енергоефективності.

Співпраця з GIZ стала свого роду відкриттям для регіону, адже спектр втілюваних ним проектів вражає. Сьогодні в рамках укладеного меморандуму між цією організацією та ДТПП реалізується програма сприяння зеленій модернізації української економіки. Детальніше

 

Листопад 2015

За підтримки Дніпропетровської торгово-промислової палати у м. Дніпропетровськ відбулося засідання «Клубу енергоменеджерів» та презентація старту проекту ДТПП «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку», який реалізується за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ за дорученням уряду Німеччини.

  «Клуб енергоменеджерів» - новаторський проект компанії ТОВ «Технічні та управлінські послуги», офіційного представництва німецького концерну TÜV SÜD в Україні.

  З боку керівництва ТОВ «Технічні та управлінські послуги» на засіданні виступили з докладами: Левицький Михайло,  Петрик Павло.

  Засідання проводилось з метою обміну знаннями та досвідом у галузі розробки та впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 50001:2011, а також інструментами енергоефективності та енергозбереження, які застосовуються на українських підприємствах та закордоном.

  На зустрічі були розглянуті досвід та практичні приклади використання енергозаощаджуючих заходів на різноманітних підприємствах України, Грузії та Казахстану.

  Участь в засіданні взяли 55 представників від 33 українських підприємств, серед яких ПАТ «Єнакієвський металургійний завод», ПАТ «Інтерпайп Дніпропетровський втормет», ТОВ «МЗ» Дніпросталь», ПАТ «Інтерпайп НМТЗ», ТОВ «ЄВРАЗ УКРАЇНА», ТОВ «Роберт Бош Лтд», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та інші.

  По завершенні заходу серед учасників була розіграна безкоштовна участь у форумі з енергоефективності, що відбудеться навесні 2016р. у Західній Україні.

Віце-президент Дніпропетровської ТПП оговорив з директором ТОВ «Технічні та управлінські послуги», Михайлом Левицьким плани стратегічного партнерства щодо розвитку культури побудови сучасних систем енергоменеджменту на промислових підприємствах Дніпропетровщини та делегування фахівцям  Дніпропетровської ТПП представницьких функцій передсертифікаційного консалтингу та аудиту, індивідуального інформаційного обслуговування для сертифікаційного органу TMS (представництва німецького концерну TÜV SÜD в Україні) на території Дніпропетровщини.

 

Для керівників, енергетиків, головних інженерів провідних підприємств регіону, які прагнуть освоїти культуру використання енергоресурсів, отримати глибокі знання з енергоменеджменту і ознайомитися з європейським досвідом розумного споживання ресурсів, Дніпропетровська торгово-промислова палата організувала семінар «Основи енергозбереження на підприємстві. Ведення політики енергозбереження». Детальніше