Зустріч керівників промислових підприємств Дніпропетровщини з експертами ЗЕД

Керівники промислових підприємств Дніпропетровщини долучилися до дискусії «Ризики, можливості і інструменти посилення позицій української промисловості в ЄС у призмі найближчих перспектив гармонізації законодавства, політичного діалогу та економічної інтеграції, відповідно плану виконання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (DCFTA)».

Захід, який відбувся у Дніпропетровській ТПП 6 жовтня, ініційований експертною групою у складі Сергія Свистіля, радника Віцепрем’єр-міністра України – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, голови ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України, голови ради Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», та Дмитра Лося, радника голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Верховної Ради України, радника голови правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт».

Серед учасників заходу – керівники таких промислових підприємств-членів Дніпропетровської ТПП як компанія «Інтерпайп Україна», Дніпровський завод спеціальних труб, Верхньодніпровський авторемонтний завод, Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомер них матеріалів і виробів та інші.

У ході зустрічі власники та директора підприємств задавали наболілі для виробників питання щодо експорту продукції та інші і отримували відповіді від представників експертної групи.

Сергій Свистіль акцентував увагу підприємців на тому, що експертною групою наразі розпочато анкетування бізнесу. «Ми готові захищати ваш бізнес, але для цього нам необхідно чітко розуміти його проблеми. Тому ми розпочали анкетування. Ми отримуємо інформацію, структуруємо її, аналізуємо, робимо висновки. І на основі цих висновків буде розроблений план допомоги підприємствам».

«Ми вже зробили ряд кроків, – додав Дмитро Лось, – розіслали анкети для виявлення того, що турбує бізнес. Всі проблеми будуть враховані і бізнесу надана допомога. Щоб мати майбутнє, про нього треба думати вже сьогодні

Тож що більш за все турбує підприємців у рамках торгівлі з ЄС, економічної інтеграції до Євросоюзу? Це питання, які методи захисту для своєї продукції можуть отримати вітчизняні виробники в Україні. Підприємців хвилюють імпортні тарифні квоти, які є класичним інструментом торговельної політики, високі мита, оцінювання ризиків експортування.

Віталій Жмуренко, Президент Дніпропетровської ТПП, закликав підприємців задавати експертам всі наболілі питання і зазначив, що у листопаді планується проведення ще однієї зустрічі, на якій будуть обговорюватися результати роботи – що зроблено для бізнесу, яка допомога надана.

Крім того, Дніпропетровська ТПП нагадує, що підприємці можуть звертатися до Палати з будь-яким питанням або будь-якою проблемою, що стосується експорту товару. В ДТПП працює Центр підтримки експорту, сертифіковані спеціалісти якого нададуть ефективну інформаційно-сервісну підтримку експортної діяльності підприємств відповідно до чинного законодавства.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий